Sklep internetowy

Masz do nas pytania? Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dysopozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Zapraszamy!

W starciu ze Stephanandrą Oro Verde® chwasty nie mają żadnych szans

Poszukując rośliny okrywowej na obsadzenie miejskiej rabaty warto zwrócić uwagę na Stephanandrę Oro Verde®

Jest to mieszaniec S. tanakae i S. incisa ‘Crispa’, o szerokim i rozłożystym pokroju i przewieszających się łukowato pędach, osiągający wysokość od 0,5 do 1 metra. Jest dużo gęściejsza i niższa niż S. tanakae, a od S. incisa Crispa znosi suszę. Roślina ta rośnie bardzo bujnie, czyli szybko i skutecznie pokrywa podłoże, nie dając w ten sposób szans na wzrost chwastom. Dla osiągnięcia dobrego efektu wystarczy posadzić 3 szt. na 1m2

Jest bardzo odporna na suszę i na choroby, co sprawia, ze nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jest praktycznie bezobsługowa. Bardzo dobrze znosi przycinanie, ale nie jest ono konieczne dla uzyskania optymalnego efektu nasadzenia, czyli jednolitej masy zieleni.

Stephanandra Oro Verde®  należy do tych nielicznych roślin liściastych, które są ozdobne przez cały rok. Latem jest pokryta niezliczoną ilością soczyście zielonych liści, jesienią liście te przybierają różnokolorowe barwy, od fioletów po żółcie, a w stanie bezlistnym ukazuje się interesująca plątanina bardzo licznych, łukowato wygiętych, jasnobrązowo-pomarańczowych pędów, szczególnie pięknych w świetle słonecznym. Ciekawy kolor pędów bardzo ładnie kontrastuje z roślinami zimozielonymi. Roślina prezentuje się bardzo ciekawie również w zatrzymujących się na poziomych pędach śniegu.

Stephanandra Oro Verde®  jest dosyć ekspansywna, więc doskonale sprawdza się w nasadzeniach na dużych powierzchniach czyli raczej większych niż mniejszych miejskich rabatach, bo jest dosyć ekspansywna, w zieleni przyulicznej w pasach drogowych i na skarpach. Daje wyjątkową masę soczystej zieleni. Ze swoim bardzo naturalnym wyglądem bardzo dobrze pasuje do nasadzeń naturalistycznych.

W sprzedaży dostępna jest w pojemniku 1,5l oraz z odkrytym systemem korzeniowym.

 

» więcej artykułów »

Publikacje